Wtorek, 27 września 202227/09/2022

Przez dwa miesiące „nazbierał” 259 punktów karnych

Pod koniec listopada ubiegłego roku na adres skrzynki mailowej „ Stop agresji drogowej” świętokrzyskiej policji wpłynęło kilkadziesiąt nagrań, na których uwiecznione zostały wykroczenia drogowe kierującego osobowym volvo. Mundurowi podsumowali wyczyny 35-latka.

Jak ustalili policjanci analizujący nagrania, 35-latek z powiatu opatowskiego we wrześniu i październiku 2019 roku popełnił ponad 70 wykroczeń drogowych na ulicach gminy Ożarów. Pracujący nad sprawą mundurowi naliczyli mężczyźnie 259 punktów karnych.

Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez 35-latka było niestosowanie się do znaków drogowych, zarówno pionowych jak i poziomych.  Cały materiał dowodowy trafił do sądu.

W połowie stycznia bieżącego roku sprawa miała swój finał w sądzie. Lekceważenie prawa drogowego, podsumowane zostało wysoką grzywną i wystosowaniem wniosku o sprawdzenie kwalifikacji. 35-latkowi jeszcze raz przyjdzie zasiąść za kierownicą auta egzaminacyjnego, gdzie będzie musiał udowodnić, że przepisy drogowe są mu znane.

W przypadku niepowodzenia na pierwszym egzaminie, będzie konieczne ponowne przystąpienie do całego kursu na prawo jazdy.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone