Piątek, 03 grudnia 202103/12/2021

Kompletnie pijana matka „opiekowała się” trójką dzieci. W domu trwała libacja alkoholowa

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki, która mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie „opiekowała się” trójką swoich dzieci. Funkcjonariusze zastali kobietę w jej domu podczas libacji alkoholowej. Dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwych członków rodziny. O sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj, około godziny 23.00 do oficera dyżurnego lidzbarskiej policji zadzwoniła osoba i poinformowała, że w jednym z mieszkań na terenie miasta trwa libacja alkoholowa, a pijana kobieta ma opiekować się swoimi małoletnimi dziećmi. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. W mieszkaniu przebywała 38-latka, jej znajomy i troje dzieci w wieku 12,11 i 4 lat.

Badanie alkomatem wykazało, że matka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta miała problem z utrzymaniem równowagi i nie potrafiła logicznie wytłumaczyć funkcjonariuszom swojego zachowania.

Policjanci przekazali dzieci pod opiekę najbliższej rodziny. Funkcjonariusze sprawdzą, czy 38-latka swoim zachowaniem nie naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone