Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Skradzione auto demontowali w „leśnej dziupli”. Trzy osoby zatrzymane [zdjęcia]

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat podejrzewanych o paserstwo i demontaż pojazdu pochodzącego z przestępstwa. Skradzioną na warszawskim Żoliborzu mazdę 6, ujawniono podczas likwidacji „dziupli” w masywie leśnym w miejscowości Tuł.

Kryminalni wołomińskiej komendy uzyskali informację z której wynikało, że w lesie w okolicach gminy Klembów mogą być ukrywane i demontowane na części kradzione samochody.

Podczas kontroli masywu leśnego pomiędzy miejscowościami Tuł i Jasienica w zagajniku sosnowym policjanci ujawnili miejsce demontażu samochodu osobowego marki Mazda 6. Nadwozie pojazdu znajdowało się na boku, obok niego widoczne były zdemontowane części, silnik, skrzynia biegów oraz tapicerka i pozostałe elementy wyposażenia.

Policjanci ujawnili również dwa komplety tablic rejestracyjnych, jedne pochodzące z mazdy, drugie z renaulta.

Sprawdzona w policyjnym systemie mazda 6, figurowała jako skradziona z terenu warszawskiego Żoliborza. Karoseria oraz pochodzące z niej części trafiły na policyjny parking. Funkcjonariusze ustalili personalia osób podejrzewanych o paserstwo mazdy oraz demontaż jej na części. Trzech mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat zostało zatrzymanych w miejscach zamieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, u jednego z nich 23-latka ujawnili dodatkowo środki odurzające w postaci marihuany.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani przyjęli do ukrycia skradziony samochód i mieli dokonać jego demontażu, po czym pozyskane w ten sposób części i elementy pojazdu miały zostać sprzedane. Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, jeden z nich dodatkowo zarzut posiadania środków odurzających. Teraz może im grozić kara 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni już w przeszłości byli zatrzymywani m. in. za paserstwa samochodów pochodzących z kradzieży.

(fot. KPP w Wołominie, źródło KPP w Wołominie)

Komentarze wyłączone