Piątek, 31 marca 202331/03/2023

Zaatakował sąsiadkę widłami. Groził też urzędnikom i listonoszowi [foto]

53-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy po tym jak zaatakował kobietę widłami. Wcześniej groził urzędnikom w Gminie Ręczno, a także listonoszowi. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło 29 lutego w jeden z miejscowości koło Gorzkowic w woj. łódzkim. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna zaatakował kobietę widłami. Policjanci ustalili, że 53-latek groził swojej sąsiadce pozbawieniem życia i dźgnął kilkukrotnie widłami. Kobieta trafiła do szpitala.

53-letni mieszkaniec gm. Ręczno trafił do policyjnej celi. Okazało się, że mężczyzna niezadowolony z decyzji administracyjnych w rozmowie telefonicznej groził pracownikom Urzędu Gminy, a 11 lutego 2020 roku groził także listonoszowi, który próbował doręczyć mu przesyłkę pocztową.

W tej sprawie zawiadomienie wpłynęło do Komisariatu Policji w Przedborzu w powiecie radomszczańskim. Podejrzewany nie przyznał się do winy. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, w tym przesłuchania świadków pozwoliły postawić agresorowi zarzuty gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała. Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone