Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Zabójstwo 40-latka w Krakowie. Dwie osoby usłyszały zarzuty [foto, wideo]

Policjanci z Krakowa zatrzymali 42-latka podejrzanego o dokonanie zabójstwa 40-letniego mężczyzny, do którego doszło 27-lutego na jednym z osiedli na terenie Prokocimia. Śledczy zatrzymali również drugiego 42-latka podejrzanego o nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu oraz o niezawiadomienie organów ścigania o zdarzeniu, a także pomaganie sprawcy tego czynu poprzez zacieranie śladów przestępstwa. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Do ataku nożownika doszło w czwartek, 27 lutego popołudniu w Krakowie-Prokocimiu. W godzinach popołudniowych do jednej z przychodni przy ulicy Teligi przyszedł mężczyzna z raną kłutą pleców. 40-latek w pewnym momencie stracił przytomność i był reanimowany. 40-latka nie udało się uratować.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane w tej sprawie. Wykonane czynności i zgromadzony na ich podstawie materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie zarzutów Mariuszowi F. lat 42, któremu zarzucono popełnienie zbrodni polegającej na zadaniu pokrzywdzonemu dwóch ciosów nożem, w tym jednego w okolice serca, powodującego skutek śmiertelny oraz Maciejowi G. lat 42, któremu zarzucono, że nie udzielił pomocy pokrzywdzonemu, nie zawiadomił organów ścigania o popełnionym przestępstwie zabójstwa, a także pomagał sprawcy tego czynu poprzez zacieranie jego śladów.

Mężczyźni zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa Mariuszowi F. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Maciejowi G., grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(fot., wideo Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone