Środa, 17 lipca 202417/07/2024

130 szczurów w mieszkaniu w bloku. Sąsiedzi czuli ogromny fetor [zdjęcia]

Pracownicy Krakowskiego Domu Tymczasowego „Ogryzek”wspólnie z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami odebrali 130 szczurów z jednego z mieszkań w Tarnowie. Sąsiedzi od dłuższego czasu skarżyli się na ogromny fetor w bloku.

Właścicielka gryzoni straciła kontrolę nad zwierzętami, dopuszczając do zaniedbania i rozmnażania. Szczury trzymane były w mieszkaniu, w małym pokoju. Tylko niewielka część znajdowała się w klatkach.

Sąsiedzi kobiety od dłuższego czasu zgłaszali problem z trudnym do wytrzymania zapachem, który wydobywa się z mieszkania. Straż miejska nakazała właścicielce zwierząt w ciągu trzech tygodni rozwiązać problem hodowli.

Dzięki współpracy Krakowskiego Domu Tymczasowego „Ogryzek” oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Tarnowie, a także Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals szczury udało się zabezpieczyć. Samo ich wyłapanie było niezwykle trudne, gdyż chowały się w pudlach z książkami, stertach ubrań, papierów.

Część gryzoni jest w złym stanie, została im zapewniona opieka weterynaryjna. Dla ok. 30 zwierząt udało się znaleźć domy tymczasowe. Zdecydowana większość zabezpieczona jest przez tarnowski oddział TOZ.

(fot. Krakowski Dom Tymczasowy Ogryzek)

Komentarze wyłączone