Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Dwa tragiczne wypadki w tatrach. Nie żyje kobieta i mężczyzna

Do serii tragicznych wypadków doszło w sobotę w Tatrach. Jedna osoba poniosła śmierć w wyniku upadku z dużej wysokości na szlaku prowadzącym na Rysy. Kolejną ofiarą jest narciarz, który spadł w przepaść na Łomnickim szczycie w słowackiej części Tatr.

W rejonie Rysów doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem turystki. Kobieta najprawdopodobniej poślizgnęła się i spadła w przepaść. Poszkodowana zginęła na miejscu. Ratownicy TOPR śmigłowcem przetransportowali ciało kobiety do Zakopanego.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce po słowackiej stronie Tatr. W rejonie Łomnicy zginął narciarz, który usiłując dotrzeć na szczyt, spadł w przepaść z wysokości ok. 700 metrów. Gdy słowaccy ratownicy dotarli na miejsce, stwierdzili zgon mężczyzny. Jego ciało ratownicy przetransportowali do Starego Smokowca.

W górach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki znajdują się pod śniegiem i część z nich jest nieprzetarta. Pod warstwą świeżego śniegu na większości szlaków turystycznych występują oblodzenia i jest bardzo ślisko. W niektórych miejscach utworzyły się głębokie zaspy.

(fot. pixabay.com)
Komentarze wyłączone