Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Cały obszar polskich Tatr zamknięty dla turystów

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz odpowiadając na apel Premiera RP i Ministra Zdrowia, by na czas zagrożenia pozostać w domach i nie wychodzić bez potrzeby, w trosce o zdrowie wszystkich obywateli władze Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowały, że od piątku zostaje zamknięty dla turystów cały obszar polskich Tatr. Decyzja obowiązuje do odwołania.

W związku z nowym rozporządzeniem, od 13 marca zamknięte będą punkty wejścia do Parku, a schroniska nie będą przyjmować rezerwacji. Nieczynne będą także parkingi i kolejka oraz wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu.

Ta drastyczna, ale spójna z działaniami rządowymi decyzja została również uzgodniona z podmiotami działającymi w Tatrach: PKL, PTTK i Wspólnotą Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie.

Jak informują władze TPN:

Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji zbiorowej, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii. Zamknięcie terenu Tatr nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego.

Osoby, które aktualnie przebywają w schroniskach, prosimy o rozważenie powrotu do domów.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone