Niedziela, 16 maja 202116/05/2021

Ratownik medyczny ukradł z karetki sprzęt ratujący życie [zdjęcia]

Policjanci z Łodzi zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież kardiomonitora wraz z osprzętem z wnętrza karetki pogotowia ratunkowego.

Pod koniec lutego mundurowi otrzymali informację dotyczącą kradzieży sprzętu medycznego z karetki. Z wnętrza pojazdu zniknął kardiomonitor z osprzętem, który pozwala monitorować funkcje życiowe pacjenta. Sprawcą kradzieży miała być jedna z osób pracujących na co dzień w obsłudze karetki pogotowia. Policjanci postanowili to sprawdzić.

Po dotarciu do dyspozytora ambulansu podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Jednocześnie policjanci dotarli do jednego z komisów mieszczących się w dzielnicy Łódź-Widzew, gdzie znajdował się skradziony sprzęt. W rozmowie z właścicielem komisu ustalono, że kardiomonitor został kilka dni wcześniej pozostawiony do sprzedaży przez 41-latka wytypowanego wcześniej przez funkcjonariuszy jako sprawcę przestępstwa.

Analizując zgromadzony materiał dowodowy i sprawdzając miejsca potencjalnego pobytu mężczyzny policjanci dotarli do mieszkania na Bałutach, w którym przebywał podejrzany. Mężczyzna został zatrzymany. W rozmowie z funkcjonariuszami nie potrafił racjonalnie określić pobudek swojego działania. Mężczyzna, który nie był dotychczas notowany, usłyszał zarzut kradzieży. Za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczony kardiomonitor wraz z osprzętem wkrótce powróci do rąk właścicieli.

(fot. Policja Łódzka, Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone