Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Sygnalizator „uratował” rowerzystę. Zobacz wideo

O dużym szczęściu może mówić rowerzysta, który o włos nie został potrącony przez auto biorące udział w zdarzeniu drogowym. Dosłownie centymetry dzieliły kierowcę jednośladu od uderzenia przez samochód. Na szczęście między nim, a autem stanął sygnalizator. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 10:30 przy ul. Suwalskiej w Ełku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 59-letnia kierująca osobowym suzuki wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym oplem, który miał zielone światło.

Do zdarzenia doszło w pobliżu przejazdu dla rowerów i przejścia dla pieszych. Tam, na zielone światło czekał rowerzysta. Pojazd suzuki po zderzeniu z oplem z impetem uderzył w sygnalizator świetlny, przy którym czekał rowerzysta. Mężczyzna w porę zdążył zeskoczyć z roweru.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak niewiele dzieliło go od uderzenia zarówno przez auto, jak i elementy sygnalizatora, który przyjął większość siły uderzenia. Szczęśliwie nie ucierpiał ani rowerzysta, ani żadna z osób, które podróżowały pojazdami. 59-letnia sprawczyni kolizji została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych i sześcioma punktami karnymi.

(wideo KWP w Olsztynie)

Komentarze wyłączone