Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Sanepid prosi o kontakt klientów dwóch barów i gości Filharmonii Łódzkiej

Klienci dwóch łódzkich lokali, a także jedna z osób z obsługi Filharmonii Łódzkiej uzyskały pozytywne wyniki testów laboratoryjnych na obecność koronawirusa. Wszystkie osoby, które uczestniczyły w wydarzeniach organizowanych w tych miejscach w ostatnich czasie, proszone są o zgłoszenie się do stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Filharmonia Łódzka zamieściła następujący komunikat:

Informujemy, że 8 marca (niedziela) jedna z osób obsługi bileterskiej była osobą zakażoną koronawirusem, choć nie miała jeszcze tej świadomości.

Niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości o dodatnim wyniku testu u tej osoby, zwracamy się z apelem do wszystkich słuchaczy, którzy byli obecni podczas niedzielnego koncertu impresaryjnego pt. „12 Tenorów & Diva” o zachowanie szczególnej ostrożności zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W zgodzie z informacjami zdobytymi od Dyrekcji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przy ul.Przybyszewskiego 10 w Łodzi podkreślamy, że największe, istotnie realne ryzyko zakażenia dotyczy osób, które podjęły bliski kontakt z osobą zakażoną np. poprzez podanie ręki, utrzymały dłuższy fizyczny kontakt podczas przywitania, dłuższą rozmowę w zamkniętym, niewielkim pomieszczeniu.

Niemniej osoby, które potwierdziły u siebie podwyższoną temperaturę, kaszel, duszności, bóle mięśni, powinny podjąć zalecane w takiej sytuacji czynności, tj. transportem własnym lub Ratownictwa Medycznego (999) pojechać do szpitala chorób zakaźnych i powiadomić telefonicznie odpowiednią terytorialnie stację sanitarno-epidemiologiczną.

Bar Agrafka:

Pop’n’Art:

Filharmonia Łódzka:

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone