Środa, 17 lipca 202417/07/2024

mBank umożliwia odłożenie spłaty kredytów na pół roku

Od poniedziałku klienci mBanku bedą mogli zawiesić spłatę rat kapitałowych na pół roku bez wychodzenia z domu. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych.

Firma mBnak wydała w tej sprawie komunikat:

mBank od dziś od godziny 16:00 umożliwia każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu aż do pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych. Klienci bankowości detalicznej, którzy zamierzają skorzystać z odroczenia spłaty powinni zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Cały proces jest przeprowadzany on-line, bez wychodzenia z domu. Klienci z segmentu MSP obsługiwani przez bankowość korporacyjną będą mogli w najbliższych dniach złożyć wniosek przez serwis mBank CompanyNet.

Związek Banków Polskich poinformował, że banki – w zakresie dopuszczonym przepisami obecnie obowiązującego prawa – mogą odroczyć (zawiesić) spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub rat kapitałowych przez okres do trzech miesięcy na wniosek kredytobiorcy. Automatycznie zostanie wydłużony o ten okres łączny czas spłaty kredytu.

O decyzji banku poinformował, także zastępca rzecznika prasowego mBanku Piotr Rutkowski:

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone