Środa, 29 marca 202329/03/2023

Policja skontrolowała 5 tysięcy osób będących w kwarantannie. 17 z nich było poza miejscem wyznaczonym

Jak poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker na 5 tysięcy osób, przebywających w kwarantannie, które skontrolowała w sobotę policja, jedynie 17 osób było poza miejscem do tego wyznaczonym. „Polacy zdają dzisiaj egzamin z odpowiedzialności” – podreślił.

14-dniową kwarantanną objęte będą nie tylko osoby, które miały kontakt z osobami zakażonymi, ale także Polacy powracający do kraju z zagranicy. W ciągu najbliższych dni liczba osób poddanych kwarantannie z pewnością wzrośnie. Wszystkie te osoby będą systematycznie odwiedzane przez funkcjonariuszy.

Trzeba powiedzieć, że nasi rodacy zachowują się w tej trudnej sytuacji bardzo odpowiedzialnie. W sobotę policja skontrolowała ok. 5 tysięcy osób będących w kwarantannie i tylko 17 osób było poza miejscem kwarantanny – zaznaczył wiceszef MSWiA

W trakcie kwarantanny nie wolno wychodzić z domu, nawet do sklepu czy na spacer z psem. Należy kontrolować stan swojego zdrowia mierząc 2 razy dziennie temperaturę ciała, a w razie pogorszenie stanu zdrowia, poinformować o tym Państwową Inspekcję Sanitarną. Za łamanie nakazu grozi 5 tysięcy złotych mandatu.

Na razie policja do tych osób, które nie stosują się do kwarantanny, podchodzi indywidualnie, ale za jakiś czas zostaną podane informacje, jak wygląda karanie osób, które kwarantanny nie przestrzegają.

Dla tych osób, u których nie ma możliwości przeprowadzenia kwarantanny domowej, w każdym powiecie są wyznaczone miejsca kwarantanny zbiorowej.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone