Środa, 29 marca 202329/03/2023

Pijana matka leżała na poboczu drogi. Obok stał jej kilkuletni syn [foto]

34-latka leżała na poboczu drogi krajowej nr 81 w Mikołowie. Jak się okazało kobieta była tak pijana, że nie mogła ustać na nogach. Całej sytuacji przyglądał się jej 6-letni syn, który był pod opieką nieodpowiedzialnej matki. Badanie alkomatem wykazało ponad 4 promie alkoholu w organizmie kobiety.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 12.00 w Mikołowie na Śląsku. Policjanci otrzymali informację, że przy drodze krajowej 81, czyli tzw. wiślance leży kobieta, a obok niej stoi małe dziecko trzymające na smyczy psa.

Po dotarciu na miejsce, tuż przy trasie szybkiego ruchu mundurowi zauważyli leżącą kobietę. Silna woń alkoholu, jaką od razu dało się wyczuć, wskazywała, że jest ona nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało ponad 4 promile alkoholu. Obok 34-letniej mikołowianki stał jest 6-letni syn. Na smyczy trzymał niewielkiego psa. Dziecko było wystraszone i całkowicie przerażone zaistniałą sytuacją.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. O tragedię było jednak nietrudno z uwagi na sporą liczbę samochodów, które tamtędy wówczas przejeżdżały. Dziecko wraz z psem trafiło pod opiekę rodziny. 34-letnia matka za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu własnego syna będzie tłumaczyć się przed sądem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone