Środa, 29 marca 202329/03/2023

Przerwa w szkołach zostanie prawdopodobnie wydłużona

Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że prawdopodobnie dwutygodniowa przerwa w szkołach zostanie wydłużona. Piontkowski zaznaczył, że ostateczna decyzja w tej sprawie będzie wynikać z wytycznych ministra zdrowia i GIS.

W tej chwili wszystkie placówki oświatowe w kraju są zamknięte do 25 marca. Zwieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, z wyjątkiem m.in. tych w podmiotach leczniczych i specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych. Decyzja ta dotyczy także żłobków, klubów dziecięcych i uczelni.

– Bardzo prawdopodobne, że kolejnym momentem, do którego przedłużymy okres zamknięcia szkół to będą Święta Wielkanocne, i po tym okresie będziemy sprawdzali co dalej – poinformował Piontkowski.

W związku z tym, terminy zakończenia roku szkolnego oraz akademickiego i terminy egzaminu ósmoklasisty, matur i rekrutacji na studia ulegną najprawdopodobniej przesunięciu.

MEN opracowuje dla nauczycieli i uczniów nowy sposób nauczania przy wykorzystaniu nowoczesnych form komunikacji, którymi częściowo, na co dzień już się posługujemy. Chodzi tutaj o narzędzia takie jak poczta elektroniczna, dziennik elektroniczny, którym można przekazać informacje, ale także różnego rodzaju komunikatory, które pozwalają tworzyć grupy, które mogą wspólnie uczestniczyć w zajęciach, przekazywać filmy video, bądź korzystać z tych materiałów elektronicznych, które znajdują się na platformach edukacyjnych.

– Mam nadzieję, że to wszystko zadziała i chociaż to będzie inny sposób realizacji podstawy programowej, to uda się ten materiał zrealizować i zajęcia zakończą się w końcu czerwca – powiedział szef MEN. 

(fot. MEN)

Komentarze wyłączone