Środa, 29 marca 202329/03/2023

15-latek przystawił sobie szkło do gardła grożąc, że się zabije

Do zdarzenia doszło wczoraj w Pile w woj. wielkopolskim. Podczas podejmowanej interwencji 15-latek przystawił sobie szkło do gardła grożąc, że się zabije. Dzięki negocjacjom oraz szybkiej reakcji patrolu Straży Ochrony Kolei, życiu i zdrowiu chłopca nie zagraża już niebezpieczeństwo.

We wtorek funkcjonariusze SOK otrzymali zgłoszenie o osobach znajdujących się na torach. Po przybyciu na miejsce, zastali grupę młodzieży przebywającą obok torowiska.

Na widok patrolu, jeden z nastolatków zaczął uciekać, krzycząc że się zabije. Funkcjonariusze SOK niezwłocznie podjęli pościg za nieletnim. Po chwili młody mężczyzna zrezygnował z ucieczki i przystawiając sobie kawałek ostrego szkła do szyi groził, że popełni samobójstwo.

Jeden z funkcjonariuszy SOK rozpoczął negocjacje, próbując uspokoić nastolatka, w tym czasie drugi szybkim i zdecydowanym ruchem wytrącił 15-latkowi szkło z ręki.

Ze względów bezpieczeństwa wobec 15-latka, użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 15-letni mieszkaniec Piły przyznał, że spożywał alkohol oraz środki psychotropowe.

Ujęty został przekazany przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Obecnie przebywa w szpitalu pod opieka lekarzy. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(fot. SOK)

Komentarze wyłączone