Środa, 29 marca 202329/03/2023

Chiny przekażą Polsce 10 tys. testów na koronawirusa, maseczki i kombinezony

W trakcie rozmowy telefonicznej z ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie Liu Guangyuanem, minister spraw zagranicznych przekazał w imieniu rządu RP podziękowania za deklarację przekazania przez władze w Pekinie pomocy w walce z koronawirusem, przeznaczonej na potrzeby polskich placówek medycznych.

Ministerstwo Spaw Zagranicznych poinformowało, że w najbliższym czasie do Polski ma trafić kilkadziesiąt tysięcy sztuk środków ochronnych, a także 10 tys. certyfikowanych testów wykrywających COVID-19.

Ambasador Guangyuan wyraził wdzięczność Polsce za wsparcie udzielone w najtrudniejszym okresie początku epidemii zakażeń COVID-19, podkreślając, że miało ono zarówno wymiar polityczny, jak również praktyczny.

Mimo że w Chinach nie zakończono walki z koronawirusem, zdecydowano okazać solidarność z Polską i wspomóc nasz kraj dostawą testów na wykrywanie obecności COVID-19 oraz środków zabezpieczenia medycznego – przekazał minister Jacek Czaputowicz.

Władze Chińskiej Republiki Ludowej przekażą stronie polskiej nieodpłatnie: 10 tys. testów, 20 tys. maseczek N-95, zg. ze specyfikacją/standardami UE, 5 tys. kombinezonów ochronnych, 5 tys. gogli medycznych, 10 tys jednorazowych rękawiczek medycznych, 10 tys okryć na buty

Składając podziękowania za zaoferowaną pomoc, minister Jacek Czaputowicz wskazał na potrzebę kontynuowania dalszej współpracy ze stroną chińską, w tym do dalszej wymiany doświadczeń dot. walki z pandemią.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone