Czwartek, 30 marca 202330/03/2023

Lekarz ze szpitala w Zgorzelcu zakażony koronawirusem

We wtorek odnotowano potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu zgorzeleckiego w woj. dolnośląskim. Zakażonym jest lekarz oddziału chirurgii Wielospecjalistycznego Szpitala w Zgorzelcu, który wrócił niedawno z Indii. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu, podjął zgodnie z określonymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego działania przeciwepidemiczne ograniczające rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2.

Dyrekcja szpitala wydała w tej sprawie oświadczenie:

W dniu 07.03.2020r. (sobota), lekarz oddziału chirurgii naszego szpitala wrócił z Indii. Powrócił do pracy w szpitalu w poniedziałek 09.03.2020 r. W dniu 15.03.2020 r. wieczorem wystąpiły u niego objawy kliniczne takie jak: podwyższona temperatura ciała, kaszel, ogólne rozbicie i osłabienie, które w jego ocenie z uwagi na pobyt za granicą nasunęły podstawy do podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2.Tym samym w dniu 16.03.2020 r. z samego rana została u niego przeprowadzona konsultacja lekarza oddziału zakaźnego i pobrano materiał do badania oraz zalecono kwarantannę domową, do której się też zastosował. W dniu 17.03.2020 r. o godz.15:46 do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zgorzelcu wpłynął drogą elektroniczną wynik badania, który okazał się dodatni.

Główny Inspektor Sanitarny wszczął dochodzenia epidemiologiczne w miejscu pracy pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się zakażenia w szpitalu. Wszystkie osoby z którymi lekarz maił kontakt znajdują się pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

Na terenie powiatu zgorzeleckiego kwarantanną objętych jest 56 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 71. 1 osoba ze względu na podejrzenie SARS CoV-2/COVID-19 jest hospitalizowana.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone