Piątek, 31 marca 202331/03/2023

Nie żyje prof. Wojciech Rokita. Miał 54 lata

Nie żyje 54-letni prof. Wojciech Rokita, wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Lekarz był zakażony koronawirusem i przebywał w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Zmarł w środę rano.

Profesor Rokita w ubiegłym tygodniu wrócił do Polski z pobytu za granicą. Jak poinformowały władze szpitala w Kielcach, lekarz po powrocie nie miał kontaktu z pacjentami ani współpracownikami. Dotyczy to również innych miejsc, w których miałby świadczyć pracę. Pacjent postępował zgodnie z procedurami i poddał się kwarantannie.

Jednocześnie chcemy wyraźnie podkreślić, że osoba ta nie przebywała w kraju o wysokiej transmisji nowego koronawirusa. Takie zachowanie było w pełni odpowiedzialne i zgodne z wytycznymi GIS czy Ministerstwa Zdrowia – poinformował szpital w komunikacie.

W środę rano profesor Wojciech Rokita zmarł.

Dziś w godzinach rannych zmarł pacjent zarażony koronawirusem. Bezpośrednią przyczyną śmierci nie było zakażenie. Odszedł nasz kolega, wspaniały człowiek, nauczyciel akademicki. Łączymy się w bólu z rodziną – przekazał dyrektor szpitala w Kielcach

(fot. wszzkielce.pl)

Komentarze wyłączone