Środa, 29 marca 202329/03/2023

Oszuści przebrani w kombinezony pod pretekstem dezynfekcji okradają mieszkania

Policjanci przestrzegają przed osobami, które wykorzystują sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Oszuści przebrani w kombinezony proponują dezynfekcję mieszkań, a później okradają z kosztowności i pieniędzy.

Złodzieje wykorzystując epidemię koronawirusa wymyślają coraz oryginalniejsze sposoby, aby wzbogacić się kosztem niewinnych i nic niepodejrzewających osób. Bez skrupułów okradają tych, którzy im zaufali.

Nowa forma oszustw już pojawiła się w Polsce. Osoby przebrane w kombinezony, okulary ochronne, maseczki podszywają się pod służby sanitarne i proponują przypadkowym osobom dezynfekcję ich mieszkań. Osoby robiące wszystko, aby uniknąć zarażenia koronawirusem coraz częściej godzą się na to. Tymczasem kiedy jedna osoba realizuje pseudodezynfekcję, inna plądruje mieszkanie i kradnie wartościowe przedmioty oraz gotówkę.

Policjanci przypominają, że służby sanitarne nie działają w ten sposób. Dzwoniąc do sanepidu można sprawdzić tożsamość osób, które powołują się na służby sanitarne. Absolutnie nie należy wpuszczać do mieszkania taki osób. O każdej sytuacji należy powiadamiać policję.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone