Środa, 29 marca 202329/03/2023

KAS przekazała szpitalom 1,5 tys. litrów spirytusu pochodzącego z przestępstwa [zdjęcia, wideo]

Olsztyńska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspiera działania w walce z COVID-19 w regionie i przekazała 1,5 tys. litrów alkoholu do dwóch olsztyńskich szpitali, oraz 1000 litrów do Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Spirytus, który pochodził z przestępstwa i był przeznaczony do zniszczenia, będzie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących.

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie przekazała 19 marca 2020 r. dwóm olsztyńskim szpitalom – Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu i Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie 1,5 tys. litrów spirytusu. Spirytus pochodził z przestępstwa i był przeznaczony do zniszczenia.

Było to możliwe dzięki szybkim działaniom KAS i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, które umożliwiły wykorzystanie przeznaczonego do zniszczenia spirytusu do przygotowania preparatu dezynfekującego.

To kolejna partia spirytusu przekazana przez KAS. Kilka dni wcześniej 1000 litrów otrzymała Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie.W najbliższym czasie kolejną duża ilość spirytusu ma trafić do szpitala w Elblągu.

(fot. wideo KAS)

Komentarze wyłączone