Piątek, 31 marca 202331/03/2023

Mężczyzna groził nożem pasażerom i kierowcy tramwaju. Padły strzały [zdjęcia]

Kierowca tramwaju zwrócił uwagę jednemu z pasażerów, aby podczas kaszlu zakrył usta, na co ten wyciągnął 30-centymetrowy nóż i zaczął grozić pozbawieniem życia kierowcy oraz pozostałym pasażerom. Policjanci, którzy przybyli na miejsce oddali w kierunku napastnika strzały. Mężczyzna z raną uda trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę po południu w czeskiej Pradze. Służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie, który grozi pasażerom tramwaju nożem. Jak ustalili mundurowi, kierowca pojazdu zwrócił uwagę jednemu z pasażerów, aby podczas kaszlu zakrywał usta. Wtedy mężczyzna wpadł w szał i wyciągnął 30-centymetrowy nóż, którym zaczął grozić kierowcy oraz pozostałym pasażerom.

Policjanci próbowali nakłonić agresywnego mężczyznę, by odłożył nóż na ziemię. Napastnik jednak mimo wielokrotnych wezwań funkcjonariuszy nie posłuchał ich i rzucił się z nożem na mundurowych.

Policjanci chroniąc życie własne i pasażerów tramwaju postrzelili agresora. Mężczyzna został zatrzymany i z raną okolic uda przetransportowany do szpitala, gdzie zaatakował pielęgniarkę. Nikt z pasażerów tramwaju nie odniósł obrażeń.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia są ustalane. Mężczyzna wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu do czterech lat więzienia.

(fot. Policja Czeska)

Komentarze wyłączone