Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Ewakuacja chorych ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą

Trwa ewakuacja pacjentów ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. U personelu i kolejnych pacjentów placówki potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował w sobotę starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.

Cześć pacjentów jest transportowana do szpitala MSWiA w Warszawie. „Ci, którzy nie wymagają leczenia szpitalnego, są przewożeni do domu” – powiedział starosta.

U 15 osób z personelu szpitala potwierdzono zakażenie koronawirusem. W piątek wieczorem służby epidemiologiczne otrzymały wyniki badań pacjentów. W siedmiu przypadkach wynik okazał się pozytywny.

Od rana, w sobotę spływają kolejne wyniki, które potwierdzają, że jest coraz więcej zakażonych osób ze szpitala w Nowym Mieście, a także w Grójcu – powiedział Ambroziak.

W ewakuacji chorych pomagają żołnierze WOT. W szpitalu ma zostać przeprowadzona dezynfekcja.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono u 45-letniej pielęgniarki. Od poniedziałku do czasu otrzymania wyników kobieta przebywała w izolatce. Test dał pozytywny wynik. W środę rano 45-latka trafiła do szpitala w Radomiu.

Tego samego dnia okazało się, że zarażony jest również lekarz z pogotowia ratunkowego w Grójcu. Z tamtejszym szpitalem miała także kontakt chora pielęgniarka z Nowego Miasta.

Próbki do badań pobrano od 34 pracowników grójeckiego szpitala. W czwartek przyszło potwierdzenie badań, że zarażone koronawirusem są też 4 pielęgniarki z oddziału wewnętrznego w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu. W sobotę przyszły pozytywne wyniki kolejnych pracowników -poinformował Ambroziak.

Najprawdopodobniej źródłem zarażenia mogła być pacjentka, która była leczona na zapalenie płuc na oddziale wewnętrznym szpitala w Nowym Mieście Osoby, co do których istnieje podejrzenie zakażenia się wirusem SARS-Cov-2, zostały odsunięte od pracy i zostały objęte kwarantanną.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone