Środa, 29 marca 202329/03/2023

Siódma ofiara koronawirusa w Polsce. 16 nowych przypadków zakażenia

Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę po południu o kolejnej ofierze koronawirusa w Polsce. Jest nią 43-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Radomiu.

Pacjent przebywał początkowo na Oddziale Obserwacyjno–Zakaźnym szpitala przy ul. Tochtermana, a następnie, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować. Mężczyzna był mieszkańcem powiatu białobrzeskiego, pracował jako kierowca z PKS w Grójcu. Do szpitala trafił 16 marca.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem – czytamy w komunikacie MZ.

Jednocześnie resort poinformował o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 563/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. Radosław Witkowski)

Komentarze wyłączone