Piątek, 03 grudnia 202103/12/2021

Uciekła ze szpitala zakaźnego, bo nie chciała tam spędzić pierwszego dnia wiosny

W sobotę z oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie uciekła 48-letnia mieszkanka powiatu tureckiego, która miała objawy zakażenia koronawirusem.

48-latka trafiła do szpitala w piątek, 20 marca z powodu duszności, kaszlu i wysokiej temperatury ciała. Po pierwszej dobie pobytu, podczas nieuwagi personelu medycznego, postanowiła uciec ze szpitala i wrócić do swojego miejsca zamieszkania.

O sytuacji natychmiast poinformowano służby sanitarne, te zawiadomiły policję. Po około 30 minutach od otrzymania zgłoszenia kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego konińskiej policji w miejscowości Kępina.

Jak się okazało, 48-latka oddaliła się ze szpitala, bo nie podobało jej się to, że pierwszy dzień wiosny musi spędzić na Oddziale Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Oświadczyła policjantom, że nie chce przebywać w szpitalu i wraca do domu.

Kobietę przetransportowano z powrotem na oddział zakaźny do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 48-laka będzie odpowiadać przed sądem. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób grozi jej do 8 lat więzienia.

(fot. info112.pl, źródło KPP w Koninie)

Komentarze wyłączone