Środa, 29 marca 202329/03/2023

16 mln złotych na walkę z koronawirusem. To kolejne wsparcie od WOŚP

Wczoraj Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują lekarze i personel medyczny. W przeciągu maksymalnie kilkunastu dni, przesyłka ma dotrzeć do Polski. 

Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych. Jednocześnie informujemy, że stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy. W obszarze naszego zainteresowania są także testy – poinfomowała WOŚP

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że polskie laboratorium Oncolab przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi od dziś zaczyna wykonywać testy na koronawirusa. 1000 testów laboratorium otrzymało z Ministerstwa Zdrowia. WOŚP chce dodatkowo zakupić specjalistyczne urządzenie – analizator, który pozwoli laboratorium wykonywać testy na 3 zmiany.

Dziękujemy za ogrom Waszego wsparcia w mailach, sygnałach nadsyłanych do Fundacji. O wszystkich działaniach na bieżąco informujemy Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. Także na bieżąco będziemy dzielili się wszelkimi informacjami na ten temat na stronach internetowych Orkiestry- poinformował Jurek Owsiak

Na dzień dzisiejszy wartość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w walce z koronawirusem wynosi blisko 20.000.000 złotych.

(fot. Jurek Owsiak)

Komentarze wyłączone