Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Mimo zakazu otworzyli lokal rozrywkowy. Policjanci interweniowali dwukrotnie

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Mikstacie w woj. wielkopolskim ujawnili lokal rozrywkowy czynny i obsługujący klientów mimo obowiązującego stanu epidemii. Wobec właścicieli interwencję podejmowano dwukrotnie. Sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

W sobotę, 21 marca na terenie gminy Mikstat funkcjonariusze ujawnili otwarty lokal rozrywkowy. W środku znajdowali się klienci spożywający napoje alkoholowe, nigdzie nie było widać informacji o zamknięciu lokalu. W rozmowie właściciele twierdzili, że wiedzą o obowiązującym zakazie, ale muszą z czegoś żyć. Policjanci polecili zamknąć lokal i dopilnowali wykonania tego polecenia. Funkcjonariusze poinformowali, że decyzję o ukaraniu właścicieli podejmie sąd.

Niestety, już następnego dnia, w niedzielę, mundurowi musieli podejmować kolejne działania w tym samym lokalu. Właściciele uznali, że lokal może być otwarty, jeżeli poinformują klientów, że sprzedaż alkoholu odbywa się na wynos. Niestety, mylili się. Również tym razem interwencja dzielnicowych zakończyła się sporządzeniem dokumentacji dla sądu.

(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone