Piątek, 31 marca 202331/03/2023

Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się. „Wychodzenie z domu ograniczmy do zera”

Jak poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, rząd w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wprowadza nowe rozporządzenia. Obostrzenia dotyczyć będą ograniczeń w przemieszczaniu się. Decyzje wchodzą w życie od dzisiaj i obowiązywać będą do 11 kwietnia.

Wszystkie modele i analizy z innych państw pokazują, że ograniczenia kontaktów skutkują zatrzymaniem fali zakażeń. Bez ograniczeń w kontaktach nie jesteśmy w stanie zatrzymać wzrostu zachorowań.

To bardzo trudna faza – ograniczenia dotyczą każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, by maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie sprawy poza niezbędnymi odłóżmy na później – przekazał Morawiecki.

Ograniczenia wprowadzone będą też m. in. w komunikacji publicznej. Dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa.

Nie może być tłoku, musi być dystans. Zostawmy te środki dla osób, które muszą udać się do zakładu pracy czy do sklepu- czytamy w komunikacie.

Wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące galerii handlowych, restauracji i pubów nadal obowiązują – przekazał premier.

Ograniczamy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę zostańmy w domu – zaznacza minister zdrowia.

Premier zaapelował też, by ograniczyć przemieszczanie do maksymalnie dwóch osób w jednej grupie.

Wychodzenie z domu musi się odbywać tylko w przypadkach niezbędnych. Im wcześniej wszyscy to zrozumiemy tym ochrona życia będzie lepsza. Jedyna metoda ograniczenia epidemii to drastyczne ograniczenie kontaktów międzyludzkich – wylicza minister Łukasz Szumowski.

(fot. Kancelaria Premiera)

Komentarze wyłączone