Czwartek, 30 marca 202330/03/2023

Z podejrzeniem Covid-19 uciekła ze szpitala zakaźnego. Policjanci na kwarantannie

Policjanci z Sosnowca interweniowali w jednym z bloków w dzielnicy Niwka, gdzie nietrzeźwa kobieta wszczęła awanturę. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że może być zakażona koronawirusem. Przewieziono ją do szpitala zakaźnego, skąd uciekła jeszcze przed pobraniem od niej próbki. Decyzją służb sanitarnych policjanci, zostali skierowani na kwarantannę.

Mieszkańcy dzielnicy Niwka w Sosnowcu zgłosili, że w ich bloku awanturuje się nietrzeźwa kobieta. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali agresywną obywatelkę Ukrainy pod wpływem alkoholu. Zapadła decyzja o umieszczeniu jej w izbie wytrzeźwień, jednak zgodnie z obowiązującą teraz procedurą, w izbie można umieścić wyłącznie osoby, które zostały przebadane przez lekarza. Na miejsce przybył zespół pogotowia, który ujawnił, że kobieta ma wysoką gorączkę.

W związku z podejrzeniem Covid-19, policjanci, którzy interweniowali wobec 41-latki, decyzją Inspektora Sanitarnego MSWiA zostali objęci kwarantanną, a pacjentka specjalistycznym transportem została przewieziona do szpitala zakaźnego w Zawierciu. Stamtąd, jeszcze przed pobraniem od niej próbki do testu, uciekła.

Policjanci powiadomieni przez szpital o całym zajściu natychmiast podjęli czynności. Wyposażeni w kompletne środki ochrony osobistej szybko odnaleźli uciekinierkę i doprowadzili do jej powrotu do szpitala. Wynik testu na obecność koronawirusa, który jej przeprowadzono, okazał się ujemny.

W związku z naruszeniem nietykalności członków personelu medycznego szpitala kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. O jej dalszym losie zdecyduje teraz prokurator.

(fot. info112.pl, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone