Czwartek, 30 marca 202330/03/2023

Oblali ofiarę denaturatem i podpalili. Mężczyzna walczy o życie [zdjęcia]

Dwaj mężczyźni oblali denaturatem swoją ofiarę, a następnie podpalili. Ciężko ranny 64-latek w stanie śpiączki farmakologicznej trafił do szpitala. Podejrzani w tej sprawie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im dożywocie.

Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotni wieczór na jednym z gorzowskich osiedli. Do mieszkania 64-latka przyszło dwóch znanych mu mężczyzn. Powiedzieli mu, aby poszedł do sklepu po denaturat. Mężczyzna nie podejrzewając podstępu zrobił to, o co go poprosili. Kiedy wrócił z łatwopalną substancją przekazał ją zamawiającym. W pewnym momencie mężczyźni oblali denaturatem swoją ofiarę, a po chwili odpaloną zapalniczkę skierowali w kierunku 64-latka. Ogień objął mężczyznę, który w wyniku zdarzenia ma poparzone niemal 30% powierzchni ciała i znajduje się w śpiączce farmakologicznej w specjalistycznym szpitalu.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie ślady przeprowadzając szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Równolegle swoje czynności prowadzili policjanci śledczy i kryminalni. Funkcjonariusze po kilkunastu godzinach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych w tej sprawie. To gorzowianie w wieku 31 i 46 lat.

Podejrzani usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd w Gorzowie Wlkp. zastosował wobec oprawców trzymiesięczny areszt. Grozi im dożywocie.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone