Oblali ofiarę denaturatem i podpalili. Mężczyzna walczy o życie [zdjęcia]

Dwaj mężczyźni oblali denaturatem swoją ofiarę, a następnie podpalili. Ciężko ranny 64-latek w stanie śpiączki farmakologicznej trafił do szpitala. Podejrzani w tej sprawie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im dożywocie.

Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotni wieczór na jednym z gorzowskich osiedli. Do mieszkania 64-latka przyszło dwóch znanych mu mężczyzn. Powiedzieli mu, aby poszedł do sklepu po denaturat. Mężczyzna nie podejrzewając podstępu zrobił to, o co go poprosili. Kiedy wrócił z łatwopalną substancją przekazał ją zamawiającym. W pewnym momencie mężczyźni oblali denaturatem swoją ofiarę, a po chwili odpaloną zapalniczkę skierowali w kierunku 64-latka. Ogień objął mężczyznę, który w wyniku zdarzenia ma poparzone niemal 30% powierzchni ciała i znajduje się w śpiączce farmakologicznej w specjalistycznym szpitalu.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie ślady przeprowadzając szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Równolegle swoje czynności prowadzili policjanci śledczy i kryminalni. Funkcjonariusze po kilkunastu godzinach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych w tej sprawie. To gorzowianie w wieku 31 i 46 lat.

Podejrzani usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd w Gorzowie Wlkp. zastosował wobec oprawców trzymiesięczny areszt. Grozi im dożywocie.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *