Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Nie zważając na epidemię otworzyła bar i obsługiwała klientów

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 71-letnia mieszkanka Lubina w woj. dolnośląskim, która pomimo stanu epidemii, otworzyła swój bar i obsługiwała w nim klientów. Teraz może grozić jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Lubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców o tym, że na jednym z osiedli w Lubinie otwarty jest bar, a w środku przebywają klienci i spożywają alkohol.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam 71-letnią właścicielkę lokalu oraz sześciu klientów, którzy zachowywali się, jakby w naszym kraju nie odbywała się walka z koronawirusem. W konsekwencji bar został zamknięty, a o zdarzeniu powiadomiono prokuraturę.

Trwają w tej sprawie czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej bardzo niebezpiecznej sytuacji. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, m.in. powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej zgodnie z art 165 kk temu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone