Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Pijana nastolatka zasnęła za kierownicą audi [zdjęcia]

Olescy policjanci zatrzymali na drodze krajowej nr 11 pijaną 19-latkę. Kobieta zablokowała pas drogi krajowej…zasypiając za kierownicą swojego auta. W organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Podejrzana usłyszała zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Teraz oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę olescy policjanci otrzymali zgłoszenie od przypadkowego świadka o młodej kobiecie, która na trasie pomiędzy Olesnem a Lublińcem kieruje audi będąc najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. W Sierakowie mundurowi napotkali wskazany pojazd. Unieruchomiony samochód blokował jeden pas ruchu, a za jego kierownicą…spała młoda kobieta.

Mundurowi od razu wyczuli od niej woń alkoholu, a badanie potwierdziło, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 19-letnia mieszkanka Opolszczyzny najprawdopodobniej wcześniej kierowała samochodem, a po tym jak uszkodziła dwa koła, na „kapciach”przejechała jeszcze kilka kilometrów.

Podejrzana usłyszała już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Teraz sprawa trafi do sądu. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. KPP Olesno, źródło KPP Olesno)

Komentarze wyłączone