Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Pożar domu w Olbrachcicach. 5-osobowa rodzina z dwójka niepełnosprawnych dzieci straciła dach nad głową [zdjęcia]

W poniedziałek 30 marca o godz. 4:22 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku w woj. opolskim otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Olbrachcicach.

Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że pali się pół domu jednorodzinnego, w którym zamieszkiwała 5-osobowa rodzina (2 osoby dorosłe oraz 3 dzieci, w tym dwoje niepełnosprawnych). Natychmiast na miejsce akcji skierowane zostały siły i środki z prudnickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Olbrachcicach, Białej, Lubrzy i Ligocie Bialskiej.

Strażacy, którzy już po kilku minutach dotarli na miejsce zdarzenia zastali płonący dach domu jednorodzinnego.

Na szczęście rodzina zdołała się w porę ewakuować. W trakcie akcji gaśniczej strażacy wynieśli z płonącego budynku trzy pełne butle z gazem. Pomogli też w ewakuowaniu zwierząt z gospodarstwa domowego w bezpieczne miejsce.

Podczas działań doszło do całkowitego zawalenia się konstrukcji dachu do wewnątrz budynku. Stwierdzono, że występuje realne zagrożenie dla uczestników ruchu poruszających się drogą powiatową oraz chodnikiem przylegającym bezpośrednio do uszkodzonego budynku. Zdecydowano o wyłączeniu z ruchu pasa jezdni przylegającego do uszkodzonego budynku.

W trwających ponad 9 godzin działaniach ratowniczo-gaśniczych interweniowało łącznie 44 strażaków. Wartość strat powstałych w wyniku pożaru została oszacowana na ok 350 tys. zł.

(fot. PSP Prudnik)

Komentarze wyłączone