Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Groził, że wysadzi dom i popełni samobójstwo [foto]

Funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który groził, że popełni samobójstwo wysadzając dom przy użyciu butli z gazem. Konieczna była ewakuacja mieszkańców budynku. 

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w jednej z kamienic w Wojcieszowie. Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która zgłosiła awanturę domową. Na miejsce natychmiast udali się policjanci ze Złotoryi.

W mieszkaniu zastali małżeństwo z trójką dzieci. Mężczyzna był bardzo agresywny i pobudzony, a w ręku trzymał nóż, którym groził policjantom oraz krzyczał, że popełni samobójstwo. Podczas próby porozmawiania z nim, chwycił butlę z gazem oraz zapalniczkę grożąc wysadzeniem budynku. Wobec realnej obawy spełnienia gróźb desperata, funkcjonariusze natychmiast ewakuowali z mieszkania jego bliskich oraz pozostałe rodziny z dziećmi zamieszkujące kamienicę.

W tym samym czasie, mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu, a prowadzone negocjacje okazały się bezskuteczne. Drzwi przy pomocy specjalistycznego sprzętu otworzyli miejscowi strażacy ochotnicy. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do aresztu.

43-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną oraz narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Będzie odpowiadał również za znieważenie i czynną napaść na funkcjonariuszy Policji oraz zmuszanie ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone