Poniedziałek, 04 lipca 202204/07/2022

Lidl i Biedronka wydłużają godziny pracy. Przed świętami zrobisz zakupy przez całą dobę

Dwie duże sieci handlowe reagują na nowe zmiany ogłoszone przez polski rząd w związku z aktualną sytuacją. Godziny otwarcia sklepów zostają wydłużone. Z kolei przed świętami sklepy mają być czynne całą dobę. Jak wyjaśniają przedstawiciele sieci, chodzi o to, aby klienci mieli możliwość zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych.

Od 2 kwietnia br. sklepy sieci Biedronka wydłużają godziny otwarcia – będą czynne w godz. 6:00 – 24:00. Dodatkowo w tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy Biedronka będą czynne całą dobę. Dzięki temu Polacy będą mogli komfortowo zrobić tradycyjne zakupy na Wielkanoc.

Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, by umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort – przekazał Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Biedronka dostosowała się do nowych regulacji w zakresie m.in. godzin dla seniorów oraz zmniejszonych limitów osób w sklepach. Jednocześnie wydłuża godziny pracy sklepów:

  • Od 2 kwietnia sklepy Biedronka w całej Polsce co do zasady będą czynne w godzinach 6:00 – 24:00;
  • Od wtorku, 7 kwietnia do piątku, 10 kwietnia sklepy Biedronka będą czynne przez całą dobę;
  • W przypadku sklepów, w których ze względów operacyjnych godziny otwarć będą inne, ich klienci zostaną o tym poinformowani. Stosowne informacje będą także dostępne bezpośrednio w placówkach.

Od 2 kwietnia, także większość sklepów sieci Lidl Polska będzie czynna w godzinach 6.00-24.00, również w niedzielę handlową. Ponadto w ramach dodatkowych udogodnień część sklepów będzie funkcjonować w modelu całodobowym (24 godziny) np. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni czy Poznaniu.

Dzięki tym zmianom zwiększony ruch przedświąteczny ma zostać rozłożony w czasie, co pozwoli każdemu na dokonanie zakupów bez potrzeby oczekiwania w długich kolejkach.

(fot. biedronka.pl)

Komentarze wyłączone