Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

W trakcie kłótni, uderzył siekierą w głowę swojego znajomego

63-letni mieszkaniec podwarszawskich Marek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrażającego życiu. Mężczyzna podczas kłótni uderzył siekierą w głowę swojego kolegę. Poszkodowany z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Podejrzanemu za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 27 marca, późnym wieczorem w Markach w woj. mazowieckim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał doznać obrażeń głowy zadanych siekierą. Do zdarzenia miało dojść podczas awantury w pomieszczeniu zajmowanym przez jednego z jej uczestników. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali.

Jak ustalili mundurowi, między dwoma mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której 63-latek uderzył siekierą swojego kolegę w głowę. Obrażenia jakie odniósł poszkodowany spowodowały u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu.

63-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrażającego życiu innej osobie. Sąd Rejonowy w Wołominie przychylił się też do wniosku prokuratora i policjantów stosując wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło KPP w Wołoinie)

Komentarze wyłączone