Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła milion

Według danych WHO w czwartek liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła milion. Eksperci szacują, że rzeczywista liczba zakażonych
Covid-19 może być nawet dziesięciokrotnie większa.

Główny ekspert medyczny rządu Australii dr Brendan Murphy powiedział, że nie ufa danym z innych krajów. Twierdzi, że Australia jako jedyna podaje dokładne informacje na temat liczby zakażeń.

– Australia ma najwyższy wskaźnik testowania na świecie. Wiele zakażeń koronawirusem pozostaje niewykrytych, m.in. z powodu braku testów lub braku transparentności w działaniach niektórych krajów. Rzeczywista liczba może być od 5 do 10 razy większa, niż oficjalnie podawany milion zakażonych – przekazał Murphy.

Liczba zakażeń w Australii sięga prawie 5300, z czego 28 osób zmarło. Państwo zamknęło granice, szkoły, większość sklepów i zakazano zgromadzeń. Podjęto także decyzję o zamknięciu granic wewnątrz kraju.

Jak podaje worldmeters.info, do tej pory na całym świecie odnotowano 1 018 536 zakażeń koronawirusem, 53 280 zgonów, 213 499 wyzdrowiałych.

Kraje na całym świecie pracują nad „spłaszczeniem krzywej” pandemii koronawirusa. Spłaszczanie krzywej polega na zmniejszaniu liczby nowych przypadków Covid-19 z dnia na dzień. Pomaga to uniknąć przytłoczenia systemów opieki zdrowotnej. Kiedy w danym kraju pojawia się dziś mniej nowych przypadków Covid-19 niż w poprzednim dniu, jest to znak, że kraj spłaszcza krzywą.

(fot. GIS)

Komentarze wyłączone