Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Pacjent uciekł ze szpitala zakaźnego w Jaśle

Wczoraj przed południem policjanci z Jasła na Podkarpaciu interweniowali wobec mężczyzny, który oddalił się z oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. 36-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego był diagnozowany pod kątem zakażenia koronawirusem.

Wczoraj około godz. 11, dyżurny komendy policji w Jaśle został zawiadomiony o ucieczce pacjenta z oddziału zakaźnego jasielskiego szpitala. Mężczyzna przebywał tam od dwóch dni, ponieważ diagnozowany był pod kątem zakażenia koronawirusem. Policjanci niezwłocznie podjęli działania zmierzające, do jak najszybszego ustalenia miejsca jego pobytu.  

W efekcie prowadzonych działań mundurowi odnaleźli mężczyznę na ulicy Jana z Dukli w Jaśle, powiadamiając o tym służby medyczne. 36-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został przetransportowany do szpitala specjalistyczną karetką i pozostał pod opieką lekarzy. 

Policjanci sporządzili z tego zdarzenia dokumentację, na podstawie której zostaną przeprowadzone czynności sprawdzające pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 165 § 1 kodeksu karnego.

(fot. Szpital Specjalistyczny w Jaśle, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone