Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Rzucił psem o schody. Policjanta ugryzł w łydkę [foto]

Policjanci z Gniezna interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który znęcał się nad psem. Podczas zatrzymywania 45-latek znieważył funkcjonariuszy, a jednego z nich ugryzł w łydkę. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

31 marca na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zadzwonił świadek informując o mężczyźnie, który miał znęcać się nad psem.

Policjanci szybko przybyli we wskazane miejsce, gdzie zastali 45-letniego gnieźnianina. Podczas interwencji mężczyzna awanturował się, a następnie rzucił psem o drewniane schody. Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili sprawcę. Podczas zatrzymywania agresywny 45-latek kopnął policjantkę, do tego ugryzł funkcjonariusza w łydkę, a następnie uderzył go w twarz, w wyniku czego uszkodził policjantowi okulary korekcyjne.

45-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Jego pies został przekazany pod opiekę gnieźnieńskiego TOZ-u. 2 kwietnia prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej i stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności zatrzymania osoby. Dodatkowo prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Wcześniej mężczyzna był karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone