Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Czterokrotnie ugodził nożem 19-latka. Grozi mu dożywocie [foto]

Policjanci zatrzymali 57-latka, który ugodził nożem 19-letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego. Między mężczyznami wywiązała się awantura, w podczas, której ranny został młodszy z mężczyzn. Pokrzywdzony z obrażeniami m.in. klatki piersiowej trafił do szpitala.

Do awantury doszło w czwartek po południu, w jednej z miejscowości w powiecie bełchatowskim. 2 kwietnia oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna został ugodzony nożem. Policjanci zastali tam pokrzywdzonego, który siedząc przed domem uciskał swoją klatkę piersiową.

Mundurowi ustalili, że 57-letni napastnik czterokrotnie ugodził nożem 19-letniego mężczyznę powodując u niego ranę klatki piersiowej, przedramienia oraz w okolicy podobojczykowej. Pokrzywdzony został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Bełchatowie.

Zatrzymany odmówił badania stanu trzeźwości. Jednak wyraźnie wyczuwalna od agresora woń alkoholu jednoznacznie wskazywała, że jest on nietrzeźwy. W sobotę, na podstawie obszernego materiału dowodowego zgromadzonego w sprawie, 57-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa, a sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu.

Takie przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone