Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Okleił szyby siłowni, żeby nie było widać co się dzieje w środku. Interweniowała policja

Właściciel jednej z siłowni w Wągrowcu w woj. wielkopolskim okleił szyby lokalu, aby zasłonić jego wnętrze. Okoliczni mieszkańcy zorientowali się, że pomimo zakazu mężczyzna wpuszcza do środka osoby postronne. Zaniepokojeni postanowili o całej sytuacji powiadomić policję.

Policjanci interweniowali w lokalu w sobotę po godzinie siedemnastej.

Frontowe drzwi były zamknięte. Gdy policjanci zapukali do drzwi wejściowych, właściciel od strony zaplecza wypuścił mężczyznę, który nie powinien znajdować się w lokalu. Natknął się on na drugi patrol. Zaskoczony zaczął tłumaczyć, że przygotowuje sprzęt sportowy, żeby potem znów przyjechać i go zabrać. Do mężczyzny nie trafiały argumenty o wprowadzonych obostrzenia i zakazie przemieszczania się, policjanci skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Właściciel siłowni również musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Od 31 marca 2020 roku obowiązuje Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z § 8. 1. tego rozporządzenia, zostało wprowadzone ograniczenie w funkcjonowaniu m.in. lokali, których działanie polega na prowadzeniu miejsc spotkań, klubów, w tym klubów tanecznych i klubów nocnych oraz basenów, siłowni, klubów fitness.

Właściciel siłowni udostępniając lokal naruszył obowiązujące przepisy. Wobec niego również zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

(fot. Policja, żródło KPP w Wągrowcu)

Komentarze wyłączone