Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Pijany Ukrainiec doprowadził do groźnego wypadku [zdjęcia]

24-letni kierujący BMW doprowadził do groźnego zderzenia z peugeotem, na jednym ze skrzyżowań we Wrocławiu. Jak się okazało, obywatel Ukrainy miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci z wrocławskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Popowickiej z Milenijną. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce ustalili, że 34-letni kierowca BMW, obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości do panujących warunków, uderzył jednym z kół o krawężnik, a następnie jego pojazd zderzył się z peugeotem.

W wyniku zdarzenia dwie osoby podróżujące peugeotem zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala. Jak się okazało 24-letni kierowca BMW był nietrzeźwy. Obywatel Ukrainy miał blisko 2 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd, który zdecyduje o karze. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone