Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Zrobili imprezę na działce. Mówili, że są młodzi i nie boją się koronawirusa

Grupa młodych ludzi zignorowała panujące obostrzenia i postanowiła zorganizować imprezę w altance działkowej. 20 i 19-latkowie tłumaczyli, że nie boją się koronawirusa bo są młodzi. Wobec wszystkich uczestników spotkania zostaną skierowane wnioski do sądu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy w dzielnicy Nowy Port w Gdańsku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w rejonie ogrodów działkowych pomimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa trwa głośna impreza. Mundurowi znaleźli altankę, z której dobiegała bardzo głośna muzyka, a w niej osiem młodych osób, które zorganizowały sobie spotkanie towarzyskie. 20 i 19-latkowie stłoczeni na małej powierzchni powiedzieli policjantom, że nie przejmują się panującą epidemią, bo są młodzi i ich to nie dotyczy.

Policjanci w związku z lekceważącym stosunkiem do przepisów obowiązującego rozporządzenia sporządzili w tej sprawie dokumentację, którą skierują do sądu z wnioskiem o ukaranie. Informację o tym zdarzeniu przekazana zostanie również do służb sanitarnych.

(fot. Policja, źródło KMP Gdańsk)

Komentarze wyłączone