Czwartek, 13 maja 202113/05/2021

Wjechał na tory przy opuszczonych szlabanach. Auto zostało staranowane przez pociąg [zdjęcia]

Funkcjonariusze z Kluczborka wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielę rano na przejeździe kolejowym przy ul. Strzeleckiej. 41-letni kierowca opla wjechał na tory pomimo opuszczonych rogatek. Po chwili samochód został staranowany przez rozpędzony pociąg.

Mundurowi wstępnie ustalili, że 41-letni kierowca osobowego opla, pomimo opuszczonych rogatek oraz nadawanych sygnałów świetlnych, wjechał na przejazd kolejowy.

Będąc już na przejeździe kierowca postanowił zawrócić, jednak w trakcie wykonywania manewru, przód samochodu zjechał z przejazdu i utknął na torowisku.

41-latek, widząc nadjeżdżający pociąg wraz ze swoim 33-letnim pasażerem, opuścił samochód. Chwile później rozpędzony pociąg staranował opla. Cały skład, z wleczonym przez pociąg samochodem, zatrzymał się po dziewięćdziesięciu metrach.

Kierowca oraz jego pasażer byli trzeźwi. Policjanci podejrzewając jednak, że 41-latek mógł w chwili zdarzenia znajdować się pod działaniem środków odurzających. W związku z tym kierowcy została pobrana krew.

W przypadku, kiedy podejrzenia policjantów potwierdzą się, 41-latkowi grozi kara do dwóch lat wiezienia oraz wysoka grzywna.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

Komentarze wyłączone