Piątek, 17 września 202117/09/2021

3-latek w samej koszulce i bez butów błąkał się po mieście. Zareagował kierowca autobusu

3-latek bez opieki, ubrany jedynie w koszulkę i bieliznę, do tego bez butów biegał po ulicach Ełku. Zareagował kierowca autobusu i zadzwonił pod numer alarmowy. Jak się okazało, chłopiec wykorzystał chwilową nieobecność opiekuna i uciekł z mieszkania. Informacja o zdarzeniu trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Informację o chłopcu, który tylko w koszulce i bieliźnie biega w okolicach dworca przekazał policjantom w niedzielę około 16:30 kierowca autobusu. Mężczyzna zaniepokoił się, że tak małe dziecko ubrane nieadekwatnie do pogody porusza się bez rodziców. Kierowca zaopiekował się chłopcem do czasu przyjazdu patrolu.

Policjanci zaczęli wyjaśniać okoliczności tej sytuacji, a przed wszystkim ustalać miejsce zamieszkania dziecka. Po kilkudziesięciu minutach do radiowozu podszedł szukający dziecka ojciec. Jak się okazało, 3-latkiem opiekował się wujek. Chłopiec miał wykorzystać chwilową nieobecność opiekuna w pokoju i oddalić się z mieszkania. Zarówno ojciec, jak i wujek dziecka byli trzeźwi.
O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone