Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Impreza urodzinowa w czasie epidemii. Interweniowała policja

W sobotę policjanci z Nowego Targu w woj. małopolskim interweniowali wobec uczestników imprezy urodzinowej jaka odbywała się w jednym z mieszkań w bloku na terenie miasta. Głośną muzykę i krzyki słychać już było na klatce schodowej.

W sobotę po godzinie 1.00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Targu trwa huczna impreza. Policjanci zapukali do drzwi, które otworzyła mieszkająca tam kobieta i oświadczyła, że wspólnie z koleżanką zorganizowały swoim synom imprezę urodzinową, na którą zaprosiły kilku bliskich znajomych.

Wśród obecnych w większości były osoby pełnoletnie, w wieku 18 i 19 lat oraz jedna 17-latka. Nieletnia dziewczyna z uwagi na fakt, iż spożywała alkohol została przekazana pod opiekę rodzicom. Pozostałe osoby wróciły do swoich domów, a impreza dobiegła końca.

W związku z zakłócaniem spoczynku nocnego zostaną przeprowadzone czynności w sprawie wykroczenia (art. 51 kw) za co organizatorowi imprezy grozi w sądzie kara grzywny do 5 tys. złotych. Informacja zostanie przekazana również do służb sanitarnych, które mogą w przypadkach nie stosowania się do zakazów lub ograniczeń nałożyć karę pieniężną w wysokości do 30 tys. złotych.

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone