Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Ucieczkę przed policjantami zakończył uderzając w radiowóz [wideo]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 6 kwietnia w rejonie Ośna Lubuskiego. Policjanci prowadzili pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Swoją ucieczkę kierowca jednośladu zakończył uderzając w radiowóz.

Przed 17.00 patrol ruchu drogowego w Ośnie Lubuskim zauważył wykroczenie popełnione przez dwóch jadących obok siebie motocyklistów.

Mimo wyraźnych znaków i sygnałów do zatrzymania żaden z nich nie zamierzał poddać się
kontroli. Policjanci ruszyli za nimi w pościg. W pewnym momencie jeden z kierowców zwolnił, a mundurowi nakazali mu zjechać na pobocze i czekać.

W tym czasie podjęli dalszy pościg za drugim, wciąż uciekającym motocyklistą. Widać było, że mężczyzna nie potrafi opanować maszyny. W jednej chwili omal nie wjechał w ścianę budynku. Kiedy kierowca jednośladu wybrał drogę szutrową, policjanci zdecydowali się wykorzystać znakomite rozpoznanie terenowe i skorzystali z innej drogi wiedząc, że właśnie tamtędy może wyjechać ścigany.

Tak też się stało. Policjanci zdążyli ustawić radiowóz pod kątem uniemożliwiając przejazd motocykliście. Ten uderzył w policyjny pojazd i zakończył szaleńczą ucieczkę, której powodem jak się okazało, był brak uprawnień do kierowania przez 31-latka.

Za swoje postępowanie przeprosił, niemniej za późno było na refleksje. Teraz odpowie za przestępstwo jakim jest niezatrzymanie się do kontroli oraz szereg drogowym wykroczeń. Policja szuka także drugiego z motocyklistów, który uciekł z miejsca, w którym miał czekać na policjantów.

(wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone