Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Włamał się do domku letniskowego, wypił alkohol i… zasnął

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 57-letniemu mieszkańcowi powiatu grójeckiego, który włamał się do domku letniskowego, ukradł przedmioty, wypił alkohol, a następnie… zasnął. Sen przerwali mu policjanci z Chynowa na Mazowszu.

Policjanci z chynowskiego posterunku podczas patrolu zauważyli uszkodzone ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Edwardów. Za ogrodzeniem leżał rower, którym porusza się mężczyzna karany już wcześniej za kradzieże i włamania. Mundurowi weszli na posesję i zastali śpiącego na łóżku złodzieja.

Zatrzymanym okazał się znany im 57-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Jego łupem miały paść m. in.: pamiątkowa biżuteria, okulary, butla gazowa i medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Jak się okazało, mężczyzna nie uciekł po kradzieży, gdyż wypił alkohol znajdujący się w domku i zasnął. 57-latek sen kontynuował już w policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Nie było jego pierwsze włamanie. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazwiecka)

Komentarze wyłączone