Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Pijany kierowca autobusu uderzył w sygnalizator i pojechał dalej [zdjęcia]

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali kierowcę autobusu komunikacji miejskiej, który spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało 62-latek przewoził pasażerów pod wpływem alkoholu. Stracił już uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w Jastrzębiu-Zdroju. Na skrzyżowaniu ulic Podhalańskiej i Arki Bożka policjanci zauważyli uszkodzony sygnalizator świetlny. Z uwagi na fakt, że sytuacja stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa kierujących, natychmiast podjęli ręczną regulację ruchu i powiadomili odpowiednie służby odpowiedzialne za zabezpieczenie i naprawę uszkodzonego sygnalizatora.

Mundurowi ustalili, iż sygnalizator został uszkodzony przez autobus komunikacji miejskiej, który odjechał z miejsca zdarzenia. Po ustaleniu numeru linii oraz jej trasy funkcjonariusze namierzyli miejsce, w którym znajdował się pojazd i zatrzymali go do kontroli. Autobus miał uszkodzone lusterko, co potwierdzało, że uczestniczył w kolizji.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 62-letniego kierowcy autobusu. Badanie wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano już uprawnienia do kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

(fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju, źródło KMP w Jastrzębiu-Zdroju)

Komentarze wyłączone