Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Kierowca autolawety zasnął za kierownicą i zderzył się z ciężarówką [zdjęcia]

Do zdarzenia doszło w środę po południu na autostradzie A4 w kierunku Tarnowa. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe. Kierowca jednego z pojazdów zasnął za kierownicą. Autostrada była zablokowana przez ponad 5 godzin.

Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Przed godziną 16 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o paraliżu odcinka autostrady A4 w kierunku Tarnowa tuż za węzłem w Brzesku. Z przekazanych informacji wynikało, że doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, co spowodowało całkowitą blokadę nitki w kierunku Tarnowa oraz zwężenie do jednego pasu ruchu nitki w kierunku Krakowa.

Policjanci ustalili, że kierowca autolawety nie zachował należytej ostrożności oraz uwagi i wjechał w tył innego pojazdu ciężarowego. Siła uderzenia była tak duża, że ciężarówka została wypchnięta na pas rozdzielający jezdnie i zawiesiła się na barierze oddzielającej pasy autostrady. W tej kolizji uczestniczyli jedynie dwaj kierowcy ciężarówek, którym na szczęście nic się nie stało.

Utrudnienia trwały do późnych godzin wieczornych, ponieważ usunięcie ciężarówek nie było proste. Skierowany na miejsce ciężki sprzęt obsługi, udrożnił drogę dopiero po godzinie 21.

Sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 złotych w związku z naruszeniem kilku oraz 7 punktami karnymi. Kierowca przyznał się policjantom, że był zmęczony i stracił koncentrację. Być może nawet przysnął na moment.   

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone